Sport
Programul turului de campionat, în Liga a 3-a, Seria a 5-a, unde sunt reprartizate echipele din Alba! Derby-urile județene – în etapele 4, 8 și 10
Luni, la sediul Federației Române de Fotbal a avut loc tragerea la sorți a programului Ligii a 3-a. Județul Alba este reprezentat în această competiție de 3 echipe – Metalurgistul Cugir (intrată pe ultima sută de metri în Seria a 5-a), Industria Galda și Unirea Alba Iulia. Astfel, în prima etapă a Ligii a 3-a, programată pe 23 și 24 august, toate echipele din Alba vor evolua în deplasare.
Metalurgistul Cugir va juca la Fotbal Comuna Recea, Industria Galda va întâlni CFR Cluj 2, iar Unirea Alba Iulia se va deplasa la nou-promovata Viitorul Șelimbăr.
„Derby-urile de Alba”, 3 la număr în această toamnă, vor avea loc în etapa a 4-a (Industria Galda – Metalurgistul Cugir), etapa a 8-a (Unirea Alba Iulia – Industria Galda) și etapa a 10-a (Unirea Alba Iulia – Industria Galda).
Etapa 1 – 24 august 2019
SCM ZALĂU– FC UNIREA DEJ
CS VIITORUL ȘELIMBĂR– AFC UNIREA 1924
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA– CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
CSM AVÂNTUL REGHIN– AFC ODORHEIU SECUIESC
CSC SÂNMARTIN– CS LUCEAFĂRUL ORADEA
FC CFR 1907 CLUJ SA 2– ACS INDUSTRIA GALDA
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA– CS MINAUR BAIA MARE
ACS FOTBAL COMUNA RECEA– AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
Etapa 2 – 31 august 2019
FC UNIREA DEJ– AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
CS MINAUR BAIA MARE– ACS FOTBAL COMUNA RECEA
ACS INDUSTRIA GALDA– ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
CS LUCEAFĂRUL ORADEA– FC CFR 1907 CLUJ SA 2
AFC ODORHEIU SECUIESC– CSC SÂNMARTIN
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA– CSM AVÂNTUL REGHIN
AFC UNIREA 1924– ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
SCM ZALĂU– CS VIITORUL ȘELIMBĂR
Etapa 3 – 7 septembrie 2019
CS VIITORUL ȘELIMBĂR– FC UNIREA DEJ
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA– SCM ZALĂU
CSM AVÂNTUL REGHIN– AFC UNIREA 1924
CSC SÂNMARTIN– CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
FC CFR 1907 CLUJ SA 2– AFC ODORHEIU SECUIESC
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA– CS LUCEAFĂRUL ORADEA
ACS FOTBAL COMUNA RECEA– ACS INDUSTRIA GALDA
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939– CS MINAUR BAIA MARE
Etapa 4 – 14 septembrie 2019
FC UNIREA DEJ– CS MINAUR BAIA MARE
ACS INDUSTRIA GALDA– AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
CS LUCEAFĂRUL ORADEA– ACS FOTBAL COMUNA RECEA
AFC ODORHEIU SECUIESC– ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA– FC CFR 1907 CLUJ SA 2
AFC UNIREA 1924– CSC SÂNMARTIN
SCM ZALĂU– CSM AVÂNTUL REGHIN
CS VIITORUL ȘELIMBĂR– ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
Etapa 5 – 21 septembrie 2019
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA– FC UNIREA DEJ
CSM AVÂNTUL REGHIN– CS VIITORUL ȘELIMBĂR
CSC SÂNMARTIN– SCM ZALĂU
FC CFR 1907 CLUJ SA 2– AFC UNIREA 1924
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA– CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
ACS FOTBAL COMUNA RECEA– AFC ODORHEIU SECUIESC
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939– CS LUCEAFĂRUL ORADEA
CS MINAUR BAIA MARE– ACS INDUSTRIA GALDA
Etapa 6 – 28 septembrie 2019
FC UNIREA DEJ– ACS INDUSTRIA GALDA
CS LUCEAFĂRUL ORADEA– CS MINAUR BAIA MARE
AFC ODORHEIU SECUIESC– AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA– ACS FOTBAL COMUNA RECEA
AFC UNIREA 1924– ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
SCM ZALĂU– FC CFR 1907 CLUJ SA 2
CS VIITORUL ȘELIMBĂR– CSC SÂNMARTIN
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA– CSM AVÂNTUL REGHIN
Etapa 7 – 5 octombrie 2019
CSM AVÂNTUL REGHIN– FC UNIREA DEJ
CSC SÂNMARTIN– ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
FC CFR 1907 CLUJ SA 2– CS VIITORUL ȘELIMBĂR
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA– SCM ZALĂU
ACS FOTBAL COMUNA RECEA– AFC UNIREA 1924
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939– CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
CS MINAUR BAIA MARE– AFC ODORHEIU SECUIESC
ACS INDUSTRIA GALDA– CS LUCEAFĂRUL ORADEA
Etapa 8 – 12 octombrie 2019
FC UNIREA DEJ– CS LUCEAFĂRUL ORADEA
AFC ODORHEIU SECUIESC– ACS INDUSTRIA GALDA
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA– CS MINAUR BAIA MARE
AFC UNIREA 1924– AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
SCM ZALĂU– ACS FOTBAL COMUNA RECEA
CS VIITORUL ȘELIMBĂR– ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA– FC CFR 1907 CLUJ SA 2
CSM AVÂNTUL REGHIN– CSC SÂNMARTIN
Etapa 9 – 19 octombrie 2019
CSC SÂNMARTIN– FC UNIREA DEJ
FC CFR 1907 CLUJ SA 2– CSM AVÂNTUL REGHIN
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA– ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
ACS FOTBAL COMUNA RECEA– CS VIITORUL ȘELIMBĂR
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939– SCM ZALĂU
CS MINAUR BAIA MARE– AFC UNIREA 1924
ACS INDUSTRIA GALDA– CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
CS LUCEAFĂRUL ORADEA– AFC ODORHEIU SECUIESC
Etapa 10 – 26 octombrie 2019
FC UNIREA DEJ– AFC ODORHEIU SECUIESC
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA– CS LUCEAFĂRUL ORADEA
AFC UNIREA 1924– ACS INDUSTRIA GALDA
SCM ZALĂU– CS MINAUR BAIA MARE
CS VIITORUL ȘELIMBĂR– AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA– ACS FOTBAL COMUNA RECEA
CSM AVÂNTUL REGHIN– ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
CSC SÂNMARTIN– FC CFR 1907 CLUJ SA 2
Etapa 11 – 2 noiembrie 2019
FC CFR 1907 CLUJ SA 2– FC UNIREA DEJ
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA– CSC SÂNMARTIN
ACS FOTBAL COMUNA RECEA– CSM AVÂNTUL REGHIN
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939– ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
CS MINAUR BAIA MARE– CS VIITORUL ȘELIMBĂR
ACS INDUSTRIA GALDA– SCM ZALĂU
CS LUCEAFĂRUL ORADEA– AFC UNIREA 1924
AFC ODORHEIU SECUIESC– CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
Etapa 12 – 9 noiembrie 2019
FC UNIREA DEJ– CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
AFC UNIREA 1924– AFC ODORHEIU SECUIESC
SCM ZALĂU– CS LUCEAFĂRUL ORADEA
CS VIITORUL ȘELIMBĂR– ACS INDUSTRIA GALDA
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA– CS MINAUR BAIA MARE
CSM AVÂNTUL REGHIN– AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
CSC SÂNMARTIN– ACS FOTBAL COMUNA RECEA
FC CFR 1907 CLUJ SA 2– ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
Etapa 13 – 16 noiembrie 2019
ACS STICLA ARIEȘULTURDA– FC UNIREA DEJ
ACS FOTBAL COMUNA RECEA– FC CFR 1907 CLUJ SA 2
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939– CSC SÂNMARTIN
CS MINAUR BAIA MARE– CSM AVÂNTUL REGHIN
ACS INDUSTRIA GALDA– ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
CS LUCEAFĂRUL ORADEA– CS VIITORUL ȘELIMBĂR
AFC ODORHEIU SECUIESC– SCM ZALĂU
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA– AFC UNIREA 1924
Etapa 14 – 23 noiembrie 2019
FC UNIREA DEJ– AFC UNIREA 1924
SCM ZALĂU– CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
CS VIITORUL ȘELIMBĂR– AFC ODORHEIU SECUIESC
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA– CS LUCEAFĂRUL ORADEA
CSM AVÂNTUL REGHIN– ACS INDUSTRIA GALDA
CSC SÂNMARTIN– CS MINAUR BAIA MARE
FC CFR 1907 CLUJ SA 2– AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA– ACS FOTBAL COMUNA RECEA
Etapa 15 – 30 noiembrie 2019
ACS FOTBAL COMUNA RECEA– FC UNIREA DEJ
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939– ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
CS MINAUR BAIA MARE– FC CFR 1907 CLUJ SA 2
ACS INDUSTRIA GALDA– CSC SÂNMARTIN
CS LUCEAFĂRUL ORADEA– CSM AVÂNTUL REGHIN
AFC ODORHEIU SECUIESC– ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA– CS VIITORUL ȘELIMBĂR
AFC UNIREA 1924– SCM ZALĂU
Sport
Derby la Galda de Jos în liga a treia de fotbal
Industria Galda vs. CSM Unirea Alba Iulia în liga a treia de fotbal
Ultima etapă a turului din play-out-ul seriei a noua a ligii a treia de fotbal programează un derby al județului Alba.
La Galda de Jos se vor întâlni echipa locală Industria Galda și CSM Unirea Alba Iulia.
Partida de pe „Galda Arena” va avea loc sâmbătă 27 aprilie, de la ora 17.00.
CSM Unirea Alba Iulia este lider în play-out, în vreme ce Industria Galda este pe ultimul loc.
Sport
Meci acasă pentru Metalurgistul Cugir: Când va avea loc
Metalurgistul Cugir, meci acasâ
Metalurgistul Cugir este înaintea unui meci pe teren propriu în play-out-ul seriei a noua a ligii a treia de fotbal.
Adversara „roș-albaștrilor” va fi Viitorul Cluj.
Partida de pe „Arena Cugir” este programată vineri 26 aprilie, de la ora 17.00.
Cugirenii vin după un eșec în deplasare, 0-4 cu ACS Târgu Mureș, în vreme ce Viitorul Cluj a câștigat în runda anterioară cu 2-0 duelul de pe teren propriu cu Industria Galda.
foto: Sorin Giurcă
Sport
Derby în liga a patra de fotbal din Alba
În liga a patra de fotbal din Alba, meci derby
Următoarea etapă a ligii a patra de fotbal a județului Alba programează duelul primelor două clasate.
Partida dintre liderul CIL Blaj și viceliderul CS Ocna Mureș va avea loc pe Stadionul „CIL-Veza” din Blaj.
Meciul se va disputa sâmbătă 27 aprilie, de la ora 12.00, în deschiderea rundei a 24-a.
foto: facebook C.I.L Blaj
-
Știriacum 4 zile
Mesaje, urări şi felicitări pe care să le transmiţi de SFÂNTUL GHEORGHE 2024
-
Politicăacum o săptămână
Revoluția de la 1848 din Transilvania: Pe 18 aprilie, la Blaj avea loc prima adunare a românilor din Transilvania
-
Divertismentacum 4 zile
Ce nume se sărbătoresc de SFANTUL GHEORGHE 2024. Cui îi spunem ”la mulți ani” | radiounirea.ro
-
Știriacum 2 săptămâni
Mănăstirea din Pătrângeni, locul care oferă liniște, rânduială, frumusețe
-
Știriacum 5 zile
De ce bat clopotele la biserică: Un obicei care datează de sute de ani
-
Știriacum 2 săptămâni
Liliacul, cel mai frumos şi parfumat arbust ornamental de primăvară, folosit și în scopuri medicinale
-
Sfatul mediculuiacum 2 săptămâni
Atenție la înțepătura de căpușă: Cum vă feriţi de Lyme, boala care revine odată cu căldura
-
Știriacum 2 săptămâni
Destinație de week-end: Cheile Râmețului, bogăția naturală din Munții Trascăului