Fostul unirist Nicușor Stanciu a marcat două goluri în derby de România

Adăugat la Fotbal, Sport

STANCIU_NICUSORCel mai așteptat meci din fotbalul românesc a avut loc aseară, pe Național Arena.

Dinamo București a fost învinsă de Steaua București cu scorul de 1-3, iar printre actorii principali ai evenimentului s-a enumerat și fostul jucător al Unirii Alba Iulia, Nicușor Stanciu. Stelistul a transformat un penalti pe care tot el l-a obținut în minutul 61 , iar două minute mai târziu a realizat dubla cu un șut de efect din marginea careului. Dinamoviștii au micșorat avantajul campionilor în minutul 89 prin Elhamed, iar Prepeliță a transformat un penalti la ultima fază a partidei, stabilind scorul final. Nicușor Stanciu, jucător lansat în fotbalul mare de Unirea Alba Iulia a ajuns la 4 goluri în 3 etape pentru Steaua, iar reușitele sale din partidele cu U Cluj și Dinamo, mențin Steaua în lupta pentru titlu.