Astăzi, pe Stadionul „Cetate” din Alba Iulia – Sărbătoarea Fotbalului Județean și Finala Cupei României!

Adăugat la Sport

Finala Cupei României, faza județeană, ediția 2018-2019, se va disputa între VOINȚA STREMȚ și CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA. Lupta pentru marele trofeu va avea loc sâmbătă 8 iunie 2019, pe stadionul din „Cetate”, din Alba Iulia, începând cu ora 18:00. Și tot sâmbătă, pe „Cetate” va avea loc și Sărbătoarea Fotbalului Județean, în care vor fi premiate echipele câștigătoare, formațiile clasate pe podium și golgheterii tuturor competițiilor organizate de AJF Alba.

Programul zilei este următorul:

Ora 16:30 – Festivitatea de premiere a echipelor participante în următoarele competiții: liga a IV-a, liga a V-a, juniori U-19 Play Off și Play Out, juniori U-17, juniori U15, juniori U-13 Play Off și Play Out, juniori U-11 Play Off și Play Outjuniori U-10, juniori U-9 și Campionatul Speranțelor „Dragoș Damian” U-8, oferindu-se următoarele premii: locul I, locul II, locul III, trofeul Fair Play la seniori și golgheteri la toate competițiile.

Cluburile sunt rugate să trimită reprezentanții (jucători și oficiali) echipei pentru a ridica premiile și să transmită numele persoanei împuternicite, pentru întocmirea procesului verbal de predare-primire.

Campioana ligii a IV-a – AFC Sportul 2015 Petrești (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii, 25 de tricouri și 5 mingi „Select” nr. 5);

Campioana ligii a V-a, Seria 1 – ACS Performanță și Educație prin Sport Ighiu 2004 (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii, 25 de tricouri și 5 mingi „Select” nr. 5);

Campioana ligii a V-a, Seria 2 – CS Universitatea Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii, 25 de tricouri și 5 mingi „Select” nr. 5);

Campioana juniorilor U-19 – CS Olimpia Aiud (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii, 22 de tricouri și 5 mingi „Select” nr. 5);

Campioana juniorilor U-17 – CSȘ Blaj (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii, 22 de tricouri și 3 mingi „Select” nr. 5);

Campioana juniorilor U-15 – LPS Sebeș sau ACS Industria Galda (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii, 22 de tricouri și 5 mingi „Select” nr. 5);

* Finala mare a campionatului județean U 15, dintre câștigătoare seriei 1: LPS Sebeș și câștigătoarea seriei 2: ACS Industria Galda, va avea loc sâmbătă 8 iunie 2019, pe stadionul din localitatea Galda de Jos, începând cu ora 13:00, iar finala mică va avea loc două ore mai devreme (11:00), pe același teren, între locul doi din seria 1: AS Unirea Juniors Alba Iulia și locul doi din seria 2: ACS Juniorul Aiud.

Campioana juniorilor U-13 – ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii, 20 de tricouri și 5 mingi „Select” nr. 4);

Campioana juniorilor U-11 – AFC Unirea 1924 Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii, 20 de tricouri și 5 mingi „Select” nr. 4);

Campioana juniorilor U-10 – ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei (1 trofeu, 1 diplomă, 18 medalii, 18 tricouri și 3 mingi „Select” nr. 4);

Campioana juniorilor U-9- AFC Unirea 1924 Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 18 medalii, 18 tricouri și 3 mingi „Select” nr. 4);

Campioana Campionatului Speranțelor „Dragoș Damian” U-8 – CS Navobi Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii, 15 tricouri și 3 mingi „Select” nr. 4);

Locul I, juniori U 19 – Play Out 1 – AFC Micești (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 5);

Locul I, juniori U 19 – Play Out 2 – CSȘ Blaj (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 5);

Locul I, juniori U 13 – Play Out 1 – AS Unirea Juniors Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 4);

Locul I, juniori U 13 – Play Out 2 – CSC Fortuna Lunca Mureșului (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 4);

Locul I, juniori U 11 – Play Out – AS Unirea Juniors Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 4);

Juniori U 15 – Campionat Preliminar: 

Câștigătoarea seriei 1 – AFC Unirea 1924 Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 5);

Câștigătoarea seriei 2 – CSȘ Blaj (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 5);

Câștigătoarea seriei 3 – ACF Metalurgistul Cugir 1939 (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 5);

Locul II, liga a IV-a – AS Voința Stremț (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 3 mingi „Select” nr. 5);

Locul II, liga a V-a, Seria 1 – CS Inter Unirea (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 3 mingi „Select” nr. 5);

Locul II, liga a V-a, Seria 2 – AS Hidromecanica Șugag (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 3 mingi „Select” nr. 5);

Locul II, juniori U-19 – CS Zlatna (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 3 mingi „Select” nr. 5);

Locul II, juniori U-17 – ACF Metalurgistul Cugir 1939 (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 2 mingi „Select” nr. 5);

Locul II, juniori U-15 – LPS Sebeș sau ACS Industria Galda (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 3 mingi „Select” nr. 5);

Locul II, juniori U-13 – ACS Juniorul Aiud (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii și 3 mingi „Select” nr. 4);

Locul II, juniori U-11 – ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii și 3 mingi „Select” nr. 4);

Locul II, juniori U-10 – ACS Juniorul Aiud (1 trofeu, 1 diplomă, 18 medalii și 2 mingi „Select” nr. 4);

Locul II, juniori U-9 – ACS Juniorul Aiud „Alb” (1 trofeu, 1 diplomă, 18 medalii și 2 mingi „Select” nr. 4);

Locul II, Campionatul Speranțelor „Dragoș Damian” U-8 – ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii și 2 mingi „Select” nr. 4);

Locul III, liga a IV-a – CS CIL Blaj (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 2 mingi „Select” nr. 5);

Locul III, liga a V-a, Seria 1 – ACS Băgău (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 2 mingi „Select” nr. 5);

Locul III, liga a V-a, Seria 2 – AS Tineretul Șona (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 2 mingi „Select” nr. 5);

Locul III, juniori U-19 – CS CIL Blaj (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 2 mingi „Select” nr. 5);

Locul III, juniori U-17 – AFC Unirea 1924 Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 1 minge „Select” nr. 5);

Locul III, juniori U-15 – AS Unirea Juniors Alba Iulia sau ACS Juniorul Aiud (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 2 mingi „Select” nr. 5);

Locul III, juniori U-13 – AFC Unirea 1924 Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii și 2 mingi „Select” nr. 4);

Locul III, juniori U-11 – ACS Juniorul Aiud (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii și 2 mingi „Select” nr. 4);

Locul III, juniori U-10 – CS Navobi Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 18 medalii și 1 minge „Select” nr. 4);

Locul III, juniori U-9- ACS Juniorul Aiud „Albastru” (1 trofeu, 1 diplomă, 18 medalii și 1 minge „Select” nr. 4);

Locul III, Campionatul Speranțelor „Dragoș Damian” U-8 – CSC Bistra (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii și 1 minge „Select” nr. 4);

Trofeul Fair Play, liga a IV-a: CS Navobi Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă și 3 mingi „Select” nr. 5);

Trofeul Fair Play, liga a V-a, Seria 1: AS Limbenii Limba (1 trofeu, 1 diplomă și 3 mingi „Select” nr. 5);

Trofeul Fair Play, liga a V-a, Seria 2: AFC Viitorul Răhău (1 trofeu, 1 diplomă și 3 mingi „Select” nr. 5);

Golgheter, liga a IV-a: Cîmpean Alin Sorin – CS Zlatna – 32 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 5);

Golgheter, liga a V-a, Seria 1: Toncian Flavius Călin – ACS Băgău – 38 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 5);

Golgheter, liga a V-a, Seria 2: Lazăr Petru – AS Hidromecanica Șugag – 31 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 5);

Golgheter, juniori U-19: Bodogae Andrei Ovidiu – CS Olimpia Aiud – 66 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 5);

Golgheter, juniori U-17: Dăscălescu Mihai Jr. – AFC Unirea 1924 Alba Iulia – 5 goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 5);

Golgheter, juniori U-15: Mateica Mihail Sebastian – ACS Viitorul Aiud – 20 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 5);

Golgheter, juniori U-13: Balea Cătălin – CS Zlatna – 35 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 4);

Golgheter, juniori U-11: Popa Dragoș – ACS Juniorul Aiud – 35 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 4);

Golgheter, juniori U-10: Iosif Andrei Vlad – CSO Cugir – 29 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 4);

Golgheter, juniori U-9: Ponoran David – AFC Unirea 1924 Alba Iulia – 77 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 4);

Golgheter, Campionatul Speranțelor „Dragoș Damian” U-8: Sîrbu Nicolae – ACS Juniorul Aiud – 16 goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 4);

După finala Cupei României va avea loc festivitatea de premiere în care vor fi acordate următoarele premii:

Câștigătoarea Cupei României, faza județeană: (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii, 25 de tricouri și 5 mingi „Select” nr. 5);

Finalista Cupei României, faza județeană: (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 3 mingi „Select” nr. 5);

Jucătorul Finalei Cupei României, faza județeană (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge „Select” nr. 5)

Arbitrii Finalei Cupei României, faza județeană (1 trofeu și 1 diplomă);

Observatorul Finalei Cupei României, faza județeană (1 trofeu și 1 diplomă).

Tudor Stan

redactor Radio Unirea FM
Mobil: 0756.638.321
email: tudorstan90@gmail.com

Facebook 

Comentarii