Metalurgistul Cugir a părăsit dramatic Cupa României, după 5-6 cu satelitul prim divizionarei ASA Târgu Mureș

Adăugat la Fotbal

Visul de a aduce o formație din prima Ligă sub Drăgana, s-a amânat pentru Metalurgistul Cugir.

fotbalReprezentanta județului Alba în Cupa României a pierdut întâlnirea din turul 5 al competiției cu satelitul formației din prima Ligă, ASA Târgu Mureș. Scorul final al partidei a fost 2-2, cu un gol marcat de gazde în ultimele minute ale întâlnirii de la Târgu Mureș.

Golurile cugirenilor au fost punctate de Goronea și Șuteu, prima repriză. În prelungiri, mureșenii au trecut în avantaj, însă Iovănescu a egalat la 3. La penaty-uri, târg mureșenii au ratat primele 3 lovituri, iar Cugirul a punctat prin Piko și Goșa.

Metalurgistul mai avea nevoie de un gol pentru a pune punct aprtidei, însă Tăban, Neșculescu, Ionuț Radu și Negru au șutat prost și echipa din Alba a ratat o calificare istorică în 16-imilie Cupei României.