La baschet feminin, CSU Alba Iulia a pierdut al 3-lea meci consecutiv! Înfrângere pe teren propriu, în ultima secundă, cu „U” Cluj, scor 58-60

Adăugat la Baschet, Sport

CSU Alba Iulia  a pierdut al treilea meci consecutiv din 2018 în Liga Națională de Baschet Feminin, fiind învinsă în Sala Universităţii „1 Decembrie 1918”, de Universitatea Cluj, scor 58-60 (18-13, 14-12, 19-16, 7-19 pe sferturi).

CSU Alba Iulia a controlat jocul timp de 3 pătrimi, a avut inclusiv 15 puncte avans, însă a avut un ultim sfert de coșmar și a cedat în ultima secundă. Din trupa condusă de antrenorul Manuel Angel Rodriguez, cea mai bună jucătoare a fost Jessica January, care a marcat 16 puncte.

CSU Alba Iulia are un program încărcat în următoarea perioadă. Sâmbătă, 20 ianuarie va evolua în deplasare la SCM Timișoara, apoi va urma meciul de la Zabiny Brno din Liga Europei Centrale, pe 24 ianuarie, iar în 27 ianuarie, va avea loc disputa internă cu ICIM Arad, pe teren propriu.

Pentru CSU Alba Iulia au marcat: Jessica January – 16 puncte, Tyshara Fleming – 12, Ashley Morrissette – 10, Ana Radovici – 7, Lejla Omerbasic – 5, Alina Crăciun – 4, Marta Fodor – 4; Cristiana Cutaș, Diana Ignat, Andreea Fleșer, Tania Agache, Alexandra Bobar. Antrenor Manuel Rodriguez.