În acest weekend debutează Campionatul Județean de Fotbal în Sală 2018 – ediția a 3-a! 20 de echipe se luptă pentru trofeu!

Adăugat la Fotbal, Sport

Astăzi și mâine, Asociația Județeană de Fotbal Alba dă startul unei noi ediții, a 3-a, de Campionat Județean de Fotbal în Sală. S-au înscris 20 de echipe, care se vor lupta pentru marele trofeu! După prima serie de meciuri, în faza 1, se vor califica mai departe formațiile aflate pe locurile 1 și 2, respectiv cele mai bune două locuri 3. Primele două ediții ale campionatului au fost câștigate de Mureșul Vințu de Jos și Inter Ciugud.

La cea de-a treia ediție a Campionatului Județean de Fotbal în Sală s-au înscris un număr de 20 de echipe, după cum urmează: Euro Șpring, AS Viitorul Sîntimbru, AFC Transalpina Șugag, AS Energia Săsciori, AFC Sportul Petrești, CS Rapid CFR Teiuș, CSC Fortuna Lunca Mureșului, CS Olimpia Aiud (din Liga a IV-a), AS Nicolae Linca Cergău, AS Limbenii Limba, AS Voința Beldiu, AS Gaz Metan Valea Lungă, AS Târnavele Tiur, AS Inter Unirea, AFC Viitorul Răhău, AS Inter Ciugud, AS Dalia Sport Daia Română (din Liga a V-a),  AFC Sportul Petrești și CSO Cugir (Juniori A1).

Iată configurația grupelor și programul:

Grupa A

Data: 20.01.2018

Localitatea: Lancrăm

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  AFC Transalpina Șugag  0  0  0  0  0-0  0
2  AS Energia Săsciori 0 0 0 0 0-0 0
3  CSO Cugir A1 0 0 0 0 0-0 0
4  ACS Sportul Petrești A1 0 0 0 0 0-0 0

Ora Echipa Scor Echipa
15:00  AFC  TRANSALPINA ȘUGAG 0-0  AS ENERGIA SĂSCIORI
16:00  CSO CUGIR A1 0-0  ACS SPORTUL PETREȘTI A1
17:00  AS ENERGIA SĂSCIORI 0-0  CSO CUGIR A1
18:00  ACS SPORTUL PETREȘTI A1 0-0  AFC TRANSALPINA ȘUGAG
19:00  AS ENERGIA SĂSCIORI 0-0  ACS SPORTUL PETREȘTI A1
20:00  AFC TRANSALPINA ȘUGAG 0-0  CSO CUGIR A1

Grupa B

Data: 21.01.2018

Localitatea: Lancrăm

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  AS Viitorul Răhău  0  0  0  0  0-0  0
2  ACS Sportul Petrești 0 0 0 0 0-0 0
3  AS Dalia Sport Daia Română 0 0 0 0 0-0 0
4  AS Euro Șpring 0 0 0 0 0-0 0

Ora Echipa Scor Echipa
15:00  ACS SPORTUL PETREȘTI 0-0  AS EURO ȘPRING
16:00  AS VIITORUL RĂHĂU 0-0  AS DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ
17:00  AS DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ 0-0  ACS SPORTUL PETREȘTI
18:00  AS EURO ȘPRING 0-0  AS VIITORUL RĂHĂU
19:00  AS VIITORUL RĂHĂU 0-0  ACS SPORTUL PETREȘTI
20:00  AS EURO ȘPRING 0-0  AS DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ

Grupa C

Data: 21.01.2018

Localitatea: Teiuș

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  AS Limbenii Limba  0  0  0  0  0-0  0
2  AS Inter Ciugud 0 0 0 0 0-0 0
3  AS Voința Beldiu 0 0 0 0 0-0 0
4  ACS Rapid CFR Teiuș 0 0 0 0 0-0 0

Ora Echipa Scor Echipa
16:00  Limbenii Limba  0-0  Inter Ciugud
17:00  Inter Ciugud  0-0  Voința Beldiu
18:00  Limbenii Limba  0-0  Rapid CFR Teiuș
19:00  Inter Ciugud  0-0  Rapid CFR Teiuș
20:00  Limbenii Limba  0-0  Voința Beldiu
21:00  Rapid CFR Teiuș  0-0  Voința Beldiu

Grupa D

Data: 21.01.2018

Localitatea: Aiud

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  AS Dacia Mihalț  0  0  0  0  0-0  0
2  CS Olimpia Aiud 0 0 0 0 0-0 0
3  CSC Fortuna Lunca Mureșului 0 0 0 0 0-0 0
4  AS Inter Unirea 0 0 0 0 0-0 0

Ora Echipa Scor Echipa
11:00  Dacia Mihalț  0-0  Olimpia Aiud
12:00  Olimpia Aiud  0-0  Inter Unirea
13:00  Dacia Mihalț  0-0  Fortuna Lunca Mureșului
14:00  Olimpia Aiud  0-0  Fortuna Lunca Mureșului
15:00  Dacia Mihalț  0-0  Inter Unirea
16:00  Fortuna Lunca Mureșului  0-0  Inter Unirea

Grupa E

Data: 21.01.2018

Localitatea: Valea Lungă

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  AS Nicolae Linca Cergău  0  0  0  0  0-0  0
2  AS Gaz Metan Valea Lungă 0 0 0 0 0-0 0
3  AS Târnavele Tiur 0 0 0 0 0-0 0
4  AS Viitorul Sântimbru 0 0 0 0 0-0 0

Ora Echipa Scor Echipa
15:00  Viitorul Sântimbru 0-0  Nicolae Linca Cergău
16:00  Gaz Metan Valea Lungă 0-0  Viitorul Sântimbru
17:00  Nicolae Linca Cergău 0-0  Târnavele Tiur
18:00  Târnavele Tiur 0-0  Viitorul Sântimbru
19:00  Nicolae Linca Cergău 0-0  Gaz Metan Valea Lungă
20:00  Gaz Metan Valea Lungă 0-0  Târnavele Tiur

Tudor Stan

redactor Radio Unirea FM
Mobil: 0756.638.321
email: tudorstan90@gmail.com

Facebook 

Comentarii