Duminică, 28 august, Cupa „IANI MITRACU” ediţia a II-a

Adăugat la Sport
Imprimare Email

iani 28 augÎn 28 august 2016, AJF Alba, împreună cu prietenii apropiați și nu numai, vor organiza ediţia a II-a, a Cupei „IANI MITRACU”, pentru juniorii născuți în 2006 și mai mici, eveniment ce se va desfășura la baza sportivă „Winners Club Țălnar” din Alba Iulia, începând cu ora 9:00.

A doua ediţie a Cupei Iani Mitracu, va alinia la start opt echipe: AFC Unirea 1924 Alba Iulia, FC Hunedoara, AS Speranţa Albac, AS Viitorul Abrud, ACS Sebeş 2014, CSŞ Şoimii Sibiu, CSO Cugir şi CS Zlatna.

Turneul se va desfășura pe sistemul a două grupe de patru echipe, urmând ca echipele câştigătoare a celor două grupe să dispute marea finală începând cu ora 14:25, iar finala mică să se dispute între echipele de pe locurile doi din cele două grupe începând cu ora 14:00.

Așadar, ziua de 28.08.2016, la baza sportivă „Winners Club Țălnar” din Alba Iulia, va fi o zi plină de fotbal, o zi în care sperăm ca prin jucătorii participanți la acest memorial, să ne amintim cu drag de cel care a fost IANI MITRACU.

După festivitatea de premiere va avea loc un meci demonstrativ Old Boys între echipe formate din „Prietenii lui Ianii „.

Grupa A

 Loc  Echipa  J  V  Î  GOL  P
1 AFC Unirea 1924 Alba Iulia 0 0 0 0-0 0
2 FC Hunedoara 0 0 0 0-0 0
3 AS Speranţa Albac 0 0 0 0-0 0
4 AS Viitorul Abrud 0 0 0 0-0 0
Partide  Grupa  A
 Oră  Echipa  Scor  Echipa
 09:00  AFC Unirea 1924 Alba Iulia  0-0 AS Viitorul Abrud
09:50 FC Hunedoara  0-0 AS Speranţa Albac
10:40 AS Viitorul Abrud  0-0 AS Speranţa Albac
11:30 AFC Unirea 1924 Alba Iulia  0-0 FC Hunedoara
12:20 FC Hunedoara  0-0 AS Viitorul Abrud
13:10 AS Speranţa Albac  0-0 AFC Unirea 1924 Alba Iulia

Grupa B

 Loc  Echipa  J  V  E  Î  GOL
1 ACS Sebeş 2014 0 0 0 0 0-0
2 CSŞ Şoimii Sibiu 0 0 0 0 0-0
3 CSO Cugir 0 0 0 0 0-0
4 CS Zlatna 0 0 0 0 0-0
Partide  Grupa  B
 Oră  Echipa  Scor  Echipa
09:25 ACS Sebeş 2014  0-0 CS Zlatna
10:15 CSŞ Şoimii Sibiu  0-0 CSO Cugir
11:05 CS Zlatna  0-0 CSO Cugir
11:55 ACS Sebeş 2014  0-0 CSŞ Şoimii Sibiu
12:45 CSŞ Şoimii Sibiu  0-0 CS Zlatna
13:35 CSO Cugir  0-0 ACS Sebeş 2014

14:00 Finala Mică (A2-B2);

14:25 Finala Mare (A1-B1).

ajfalba.ro

 

Simona Lodroman

redactor șef Radio Unirea FM
Mobil: 0733.948.174
email: slodroman@yahoo.com

Comentarii